Giriş Sayfam Yap

Giriş
Danışma
Poliklinik
Ameliyathane
Eğitim Salonu
Toplantı Salonu
Kütüphane
Eczane
Laboratuar
Randevu
Hastaneler
Dilek-Şikayet
Diğer Branşlar
 
 


KBB HASTANESİNDE NE BULABİLİRİM

KBB Hastanesi, Op.Dr. Nihat Çakır tarafından kurulmuş olup, hastaları bilgilendirme ve yönlendirme, KBB uzmanları ile de bilgi paylaşımı amacı güden sanal bir hastanedir. KBB hastaları merak ettikleri konular hakkında ayrıntılı bilgi bulabilecekleri gibi, sormak istedikleri sorulara cevap bulabilmek için Op.Dr.Nihat ÇAKIR ile temasa geçebileceklerdir. KBB asistan ve uzmanları, hazırlanmış olan konulardan faydalanabilecekler ve kendi katkılarını ekleyebileceklerdir. Ayrıca KBB ile ilgili yurt içi ve yurt dışı yayınlara; toplantı, seminer, sempozyum, kurs ve kongreler ile ilgili bilgilere hastanemizden ulaşılabileceklerdir.

Her hastane gibi KBB Hastanesi'de çeşitli bölümlerden oluşmuştur. Şu an girmiş olduğunuz DANIŞMA'nın dışında hastaların sorunlarını anlatabileceği POLİKLİNİK mevcuttur. POLİKLİNİK' e girdiğinizde karşınıza çıkacak olan formu doldurmanız istenecektir. Bu bölümü eksiksiz doldurduğunuzda doktorunuz hastalığınız hakkında bilgi sahibi olacak ve size gerekli bilgileri ve yapmanız gerekenleri zamanın yettiğince e-mail adresinize ulaştıracaktır. Sorularınıza cevap verilemeyebileceği unutulmamalıdır. Şikayetleriniz hakkında ne kadar ayrıntılı bilgi verirseniz, doktorunuzun size verebilecekleride o kadar fazla olacaktır. Bu şekilde POLİKLİNİK'te yapılan muayene sizi bilgilendirme ve yönlendirme amacı güder. Doktorunuzun direk yapacağı muayenenin yerini tutmayacağı unutulmamalıdır.

AMELİYATHANE bölümünde hastalara, KBB ameliyatları ile ilgili bilgi verilmek istenmektedir. Bazen hastaların ne ameliyatı olduklarını bile bilmedikleri düşünüldüğünde, bu bölümün çok faydası olacağı açıktır. Size veya yakınlarınıza yapılması düşünülen ameliyatlar hakkında ayrıntılı bilgi verilmeye çalışılacaktır. Ameliyatların hangi durumlarda yapıldığı, nasıl yapıldığı, olası riskleri ve komplikasyonları, ameliyat sonrası beklenen durumlar mümkün olduğunca anlatılmaya çalışılacaktır.

Hastanemizin EĞİTİM SALONU iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda hastaların KBB hastalıkları hakkında bilgilenmesi sağlanacak ve mümkün olduğunca tıbbi terimler kullanılmamaya çalışılarak hazırlanan konular yer almıştır. İkinci kısım ise KBB asistan ve uzmanları içindir. Bu kısım bir KBB textbook'u şeklinde hazırlanmıştır. KBB doktorları bu bölüme katkıda bulunabilecek ve görüşlerini sunabileceklerdir.

TOPLANTI SALONU daha çok KBB doktorlarını ilgilendirmektedir. Bu salonda KBB ile ilgili seminer, toplantı, kongre ve kurslar hakkında bilgi verilecektir. Eğer listede olmayan bir toplantı mevcutsa bunun bildirilmesi de mümkün olacaktır.

Hastanemizde bir de KÜTÜPHANE bulunmaktadır. Kütüphanemize giren hastalar yine KBB hastalıkları ile ilgili diğer web sayfalarının adreslerini bulabilecekleri gibi, KBB doktorlarıda, yerli ve yabancı dergilerin, üniversitelerin ve diğer KBB sitelerinin adreslerine ulaşabileceklerdir.

ECZANE kısmında KBB hastalıkları için sık kullanılan ilaçlar hakkında bilgi verilmeye çalışılmıştır. Bu ilaçların kullanım yerleri, etki şekilleri ve yan etkileri anlatılmaya çalışılmıştır. Laboratuarsız hastane olmayacağı için KBB HASTANESİ'de kapsamlı bir LABORATUAR içerir. Bu bölümde KBB alanında sık uygulanan kan tahlili, radyolojik yöntem ya da diğer tahliller hakkında bilgiler bulabileceksiniz. RANDEVU kısmı KBB uzmanına direk muayene olmak isteyen hastaların randevu alabilmesi içindir. HASTANELER bölümünde İstanbul'daki hem resmi hem de özel hastanelerin telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

KBB Hastalıkları dışındaki bölümlere muayene olabilmek için konusunda deneyimli doktorların adres ve telefonları DİĞER BRANŞLAR bölümünde verilmiştir.

KBB hastanesi hastaların ve hekimlerin maksimum faydayı alabileceği şekilde düzenlenmektedir. Ancak herkesin fikir ve önerilerine ihtiyacı vardır. Bu nedenle hazırlanan DİLEK-ŞİKAYET kutusuna katkı, istek ve şikayetlerinizi yazınız. Bu önerilerin her biri değerlendirmeye alınacaktır.


2002 Copyright © KBB HASTANESİ